74. Emmy Ödülleri adayları açıklandı

Televizyon dünyasının en değerli ödüllerinin başında gelen Emmy Ödülleri’nin 2022 adayları açıklandı. Bu yıl dijital platform bazında HBO, 105 aday kazanan Netflix’i geride bırakarak, toplam 108 adaylık ile birinci sırada yer aldı. HBO’nun drama dizisi “Succession”, toplam 25 adaylık alırken, “Succession”ı Apple’ın “Ted Lasso”su ve HBO’nun “The White Lotus”u 20’şer adaylıkla takip etti.

2022 Emmy Mükafatları, 12 Eylül Pazartesi günü NBC’de ve Peacock’da canlı olarak yayınlanacak ödül merasimi gecesiyle sahiplerini bulacak.

74. Emmy Mükafatları adayları şöyle:

EN UYGUN DRAMA DİZİSİ

“Better Call Saul” (AMC)
“Euphoria” (HBO)
“Ozark” (Netflix)
“Severance” (Apple TV+)
“Squid Game” (Netflix)
“Stranger Things” (Netflix)
“Succession” (HBO)
“Yellowjackets” (Showtime)

EN ÂLÂ GÜLDÜRÜ DİZİSİ

“Abbott Elementary” (ABC)
“Barry” (HBO)
“Curb Your Enthusiasm” (HBO)
“Hacks” (HBO)
“The Marvelous Mrs. Maisel” (Amazon Prime Video)
“Only Murders in the Building” (Hulu)
“Ted Lasso” (Apple TV+)
“What We Do in the Shadows” (FX)

EN UYGUN KÜÇÜK DİZİ

“Dopesick” (Hulu)
“The Dropout” (Hulu)
“Inventing Anna” (Netflix)
“Pam and Tommy” (Hulu)
“The White Lotus” (HBO)

EN GÜZEL TELEVİZYON FİLMİ

Chip ‘n’Dale: Rescue Rangers
Ray Donovan: The Movie
Reno 911!: The Hunt For QAnon
The Survivor
Zoey’s Extraordinary Christmas

EN GÜZEL BAYAN OYUNCU (DRAMA)

Jodie Comer (“Killing Eve”)
Laura Linney (“Ozark”)
Melanie Lynskey (“Yellowjackets”)
Sandra Oh (“Killing Eve”)
Reese Witherspoon (“The Morning Show”)
Zendaya (“Euphoria”)

EN GÜZEL ERKEK OYUNCU (DRAMA)

Jason Bateman (“Ozark”)
Brian Cox (“Succession”)
Lee Jung-jae (“Squid Game”)
Bob Odenkirk (“Better Call Saul”)
Adam Scott (“Severance”)
Jeremy Strong (“Succession”)

EN UYGUN BAYAN OYUNCU (KOMEDİ)

Rachel Brosnahan (“The Marvelous Mrs. Maisel”)
Quinta Brunson (“Abbott Elementary”)
Kaley Cuoco (“The Flight Attendant”)
Elle Fanning (“The Great”)
Issa Rae (“Insecure”)
Jean Smart (“Hacks”)

EN DÜZGÜN ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

Donald Glover (“Atlanta”)
Bill Hader (“Barry”)
Nicholas Hoult (“The Great”)
Steve Martin (“Only Murders in the Building”)
Martin Short (“Only Murders in the Building”)
Jason Sudeikis (“Ted Lasso”)

EN ÂLÂ ERKEK OYUNCU (MİNİ DİZİ/TELEVİZYON FİLMİ)

Colin Firth (“The Staircase”)
Andrew Garfield (“Under the Banner of Heaven”)
Oscar Isaac (“Scenes From a Marriage”)
Michael Keaton (“Dopesick”)
Himesh Patel (“Station Eleven”)
Sebastian Stan (“Pam and Tommy”)

EN DÜZGÜN BAYAN OYUNCU (MİNİ DİZİ/TELEVİZYON FİLMİ)

Toni Collette (“The Staircase”)
Julia Garner (“Inventing Anna”)
Lily James (“Pam and Tommy”)
Sarah Paulson (“Impeachment: American Crime Story”)
Margaret Qualley (“Maid”)
Amanda Seyfried (“The Dropout”)

EN ÂLÂ YARDIMCI BAYAN OYUNCU (DRAMA)

Patricia Arquette (Severance)
Julia Garner (Ozark)
Jung Ho-yeon (Squid Game)
Christina Ricci (Yellowjackets)
Rhea Seehorn (Better Call Saul)
J. Smith-Cameron (Succession)
Sarah Snook (Succession)
Sydney Sweeney (Euphoria)

EN YETERLİ YARDIMCI ERKEK OYUNCU (DRAMA)

Nicholas Braun (Succession)
Billy Crudup (The Morning Show)
Kieran Culkin (Succession)
Park Hae-soo (Squid Game)
Matthew Macfadyen (Succession)
John Turturro (Severance)
Christopher Walken (Severance)
Oh Yeong-su (Squid Game)

EN UYGUN YARDIMCI BAYAN OYUNCU (KOMEDİ)

Alex Borstein (The Marvelous Mrs. Maisel)
Hannah Einbinder (Hacks)
Janelle James (Abbott Elementary)
Kate McKinnon (Saturday Night Live)
Sarah Niles (Ted Lasso)
Sheryl Lee Ralph (Abbott Elementary)
Juno Temple (Ted Lasso)
Hannah Waddingham (Ted Lasso)

EN DÜZGÜN YARDIMCI ERKEK OYUNCU (KOMEDİ)

Anthony Carrigan (Barry)
Brett Goldstein (Ted Lasso)
Toheeb Jimoh (Ted Lasso)
Nick Mohammed (Ted Lasso)
Tony Shalhoub (The Marvelous Mrs. Maisel)
Tyler James Williams (Abbott Elementary)
Henry Winkler (Barry)
Bowen Yang (Saturday Night Live)

EN ÂLÂ BAYAN OYUNCU (MİNİ DİZİ/TELEVİZYON FİLMİ)

Connie Britton (The White Lotus)
Jennifer Coolidge (The White Lotus)
Alexandra Daddario (The White Lotus)
Kaitlyn Dever (Dopesick)
Natasha Rothwell (The White Lotus)
Sydney Sweeney (The White Lotus)
Mare Winningham (Dopesick)

EN GÜZEL ERKEK OYUNCU (MİNİ DİZİ/TELEVİZYON FİLMİ)

Murray Bartlett (The White Lotus)
Jake Lacy (The White Lotus)
Will Poulter (Dopesick)
Seth Rogen (Pam & Tommy)
Peter Sarsgaard (Dopesick)
Michael Stuhlbarg (Dopesick)
Steve Zahn (The White Lotus)

EN YETERLİ BAYAN KONUK OYUNCU (DRAMA)

Hope Davis (Succession)
Marcia Gay Harden (The Morning Show)
Martha Kelly (Euphoria)
Sanaa Lathan (Succession)
Harriet Walter (Succession)
Lee You-mi (Squid Game)

EN GÜZEL ERKEK KONUK OYUNCU (DRAMA)

Adrien Brody (Succession)
James Cromwell (Succession)
Colman Domingo (Euphoria)
Arian Moayed (Succession)
Tom Pelphrey (Ozark)
Alexander Skarsgård (Succession)

EN GÜZEL BAYAN KONUK OYUNCU (KOMEDİ)

Jane Adams (Hacks)
Harriet Sansom Harris (Hacks)
Jane Lynch (Only Murders In The Building)
Laurie Metcalf (Hacks)
Kaitlin Olson (Hacks)
Harriet Walter (Ted Lasso)

EN YETERLİ ERKEK KONUK OYUNCU (KOMEDİ)

Jerrod Carmichael (Saturday Night Live)
Bill Hader (Curb Your Enthusiasm)
James Lance (Ted Lasso)
Nathan Lane( Only Murders In The Building)
Christopher McDonald (Hacks)
Sam Richardson (Ted Lasso)

EN UYGUN ANİMASYON DİZİSİ KISMI

Arcane (When These Walls Come Tumbling Down) Netflix
Bob’s Burgers (Some Like It Bot Part 1: Eighth Grade Runner) FOX
Rick And Morty (Mort Dinner Rick Andre) Adult Swim
The Simpsons (Pixelated And Afraid) FOX
What If…? (What If… Doctor Strange Lost His Heart Instead Of His Hands?) • Disney+

EN YETERLİ KISA ANİMASYON DİZİSİ BÖLÜMÜ

The Boys Presents: Diabolical • John And Sun-Hee • Amazon Prime Video
Death + Robots • Jibaro • Netflix
Robot Chicken • Happy Russian Deathdog Dolloween 2 U • Adult Swim
Star Wars: Visions • The Duel • Disney+
When Billie Met Lisa • Disney+

EN YETERLİ TALK SHOW PROGRAMI

“Last Week Tonight With John Oliver”
“The Late Show With Stephen Colbert”
“Late Night With Seth Meyers”
“The Daily Show With Trevor Noah”
“Jimmy Kimmel Live!”

EN UYGUN MÜSABAKA PROGRAMI

The Amazing Race (CBS)
Lizzo’s Watch Out For The Big Grrrls (Prime Video)
Nailed It! (Netflix)
RuPaul’s Drag Race (VH1)
Top Chef (Bravo)
The Voice (NBC)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir